Warning: include(./php/strony_slider_2.php): failed to open stream: No such file or directory in /users/index.php on line 353

Warning: include(./php/strony_slider_2.php): failed to open stream: No such file or directory in /users/index.php on line 353

Warning: include(): Failed opening './php/strony_slider_2.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php55/lib/pear') in /users/index.php on line 353
Ostatnio dodany artykuł: 21.11.2016
Turyści mogą zbierać ryż
na polach Korei Północnej
Korea Północna
INFORMACJE
Reżim północnokoreański grozi wojną, z Półwyspu startują rakiety. Tymczasem jedno z biur podróży wprowadziło nową ofertę. Turyści mogą polecieć do Korei Północnej po to, aby pracować na polach ryżowych. Praca nie jest bezpłatna. To znaczy, trzeba za nią zapłacić...
19.9.2017czytaj całość
Podwładny ministra wybrany
prezesem POT ...w konkursie
Polska Organizacja Turystyczna (POT)
KOMENTARZE
Minister sportu i turystyki w błyskawiczny sposób, godny szybkobiegacza, wybrał nowego prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Został nim bezpośredni podwładny przewodniczącej komisji rekrutacyjnej, podlegającej bezpośrednio ministrowi…
18.9.2017czytaj całość
W biurach podróży
wycieczki coraz droższe
Wycieczki coraz droższe
KOMENTARZE
Ceny wycieczek biją rekordy. Rośnie radość szefów firm turystycznych liczących coraz większe zyski. A chociaż wysokość cen odstręcza wiele osób od rezerwacji wyjazdów, to nikt tym się nie przejmuje. Najważniejsze jest zadowolenie „ludzi z branży”…
18.7.2017czytaj całość
Tłumów nie było
ale ceny poszły w górę
Last minute drogo
ANALIZY
Ceny wycieczek w szczycie sezonu letniego, organizowanych przez biura podróży wzrosły. Przed podwyżkami nie powstrzymało organizatorów nawet raczej umiarkowane zainteresowanie klientów. Słusznie uważają, że lepiej sprzedać mniej i drożej niż więcej i taniej.
16.8.2017czytaj całość
Rekompensata
za opóźniony lot
Opóźniony samolot
INFORMACJE
Jeżeli samolot spóźni się o trzy godziny można polecieć za darmo. A w pewnych przypadkach nawet uzyskać dopłatę! Wystarczy tylko napisać reklamację. Wydaje się to proste. Ale chyba nie jest, skoro odpowiednia dyrektywa UE obowiązuje już od 2004 roku, a o zwrotach nie słyszy się często.
4.7.2017czytaj całość
Czy warto polecieć
na Sycylię?
Sycylia
INFORMACJE
Corleone, Ojciec Chrzestny, mafia. Największa wyspa na Morzu Śródziemnym, o delikatnym egzotycznym posmaku. Wycieczki na ciągle aktywny wulkan Etna i leżenie na piaszczystych plażach – zatłoczonych we wschodnich kurortach i bardziej opustoszałych w okolicach Agrigento. Sycylia.
29.6.2017czytaj całość
Gibraltar
na wycieczkę samochodem
Gibraltar na wycieczkę
INFORMACJE
Skała Gibraltarska – hiszpańska atrakcja turystyczna, należąca do Wielkiej Brytanii. Można łatwo do niej dotrzeć z hiszpańskiego wybrzeża korzystając z ofert biur podróży lub wynajmując samochód. To drugie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze i bardziej opłacalne.
19.9.2016czytaj całość
W Egipcie w tym roku
będzie 10 mln turystów
Egipt i turyści
WIADOMOŚCI
Mimo niedawnego tragicznego wydarzenia w Hurghadzie, ruch turystyczny prawie wcale nie ucierpiał. Taki wniosek płynie z komunikatu opublikowanego przez egipskie władze turystyczne. Kto wie, może już zaczynamy przyzwyczajać się do życia w nowej rzeczywistości?
1.8.2017czytaj całość
Czy warto polecieć
do Albanii?
Albania
INFORMACJE
Jeszcze nie tak dawno – kraj odcięty od świata, najbiedniejszy w Europie, z młodymi ludźmi biegającymi z kałasznikowami. Dziś pretenduje do roli turystycznego klejnotu Bałkanów (prawie…). Albanią zachwycają się ludzie z Itaki. Ale jej głównym atutem są plaże. Czy to wystarczy?
5.6.2017czytaj całość
Upadek biura podróży
VIA z Biłgoraja
Upadek biura podróży VIA
WIADOMOŚCI
Upadło małe biuro podróży. Liczba poszkodowanych to około 180 osób. Chociaż biuro zarejestrowane było jako organizator imprez turystycznych, to problemy wzięły się skądinąd…
17.7.2017czytaj całość
Polskie strefy
nad Morzem Śródziemnym
Polskie strefy nad Morzem Śródziemnym
KOMENTARZE
Strefy polskie wprowadzone do oferty Rainbowa, mające otworzyć śródziemnomorski świat ludziom odczuwającym obawę przed podróżami w nieznane, ostro zaatakowane zostały przez „prawdziwych turystów”. W internecie rozlała się fala hejtu.
29.6.2017czytaj całość
Tunezja po zamachu
powrót hotelu
Hotel Steigenberger Kantoui Bay
INFORMACJE
Zamknięty po masakrze w lecie 2015 roku hotel w Tunezji powraca. Uznano, że dwa lata przerwy to wystarczający okres, aby wstrząsające obrazy zatarły się w pamięci. W tym okresie hotel przeszedł renowację. Anglicy wracać tam nie chcą, ale turyści z innych krajów nie widzą przeszkód.
22.6.2017czytaj całość
Bezpiecznie w Tunezji?
Sun & Fun - reaktywacja
Tunezja-Sun And Fun
INFORMACJE
Turystyczny rynek w Tunezji nie może otrząsnąć się po zamachach w 2015 roku. Chętnych na beztroskie wakacje na plaży w Sousse nie ma wielu. Są za to biura podróży należące do Tunezyjczyków. Ostatnio reaktywowano kolejne – Sun & Fun. Impreza dla dziennikarzy pokazać miała im i turystom, jak miło i bezpiecznie jest w Tunezji.
5.6.2017czytaj całość
W barach na Majorce
bez głośnej muzyki
Majorka i muzyka
INFORMACJE
Władze jednego z najbardziej znanych kurortów na Majorce nie ustają w wysiłkach o przywrócenie mu dawnej dobrej opinii, po tym jak została niemal do cna zniszczona przez ekscesy licznie tu przyjeżdżającej „wesołej młodzieży”, głównie z Wielkiej Brytanii.
22.5.2017czytaj całość
Czy warto polecieć
na Teneryfę?
Wyjazd na Teneryfę
INFORMACJE
Pytanie w tytule jest lekko prowokacyjne. Oczywiście, że warto! Trudno mieć wątpliwości. Ciekawsze są odpowiedzi na pytania inne: jaki sposób podróży wybrać?, czy korzystać z biura podróży, czy lepiej nie?, na jakie koszty się zdecydować? Możliwości jest tu wyjątkowo wiele.
17.5.2017czytaj całość
Rozmowy w telewizji
po dramacie w Egipcie
TVP Info-po dramacie w Egipcie
KOMENTARZE
Dramatyczna historia Magdaleny Żuk wywołała ogromne poruszenie i wyzwoliła sporo emocji. Ale pojawiły się także dyskusje na temat jej wpływu na turystykę i zainteresowanie wyjazdami, zwłaszcza do Egiptu. Jacek Łęski rozmawiał o tym z jednym z działaczy turystycznych – Markiem Kamieńskim.
8.5.2017czytaj całość
Czy warto polecieć
na Zakynthos?
Grecja-Zakynthos
INFORMACJE
Krajobrazowa wyspa grecka o rosnącej popularności. Większym zainteresowaniem polskich turystów cieszy się tylko Kreta. Wyspa jest bardzo mała i równie bardzo atrakcyjna. Jej główny atut to widoki. A poza tym leży daleko od wybrzeży tureckich…
2.5.2017czytaj całość
Słaby rok w turystyce
zadowolenie branży
Wyjazdy Polaków na wakacje
ANALIZY
Mimo gospodarczego ożywienia, w ostatnim roku w turystyce czarterowej nastąpił spadek. Ale firmy turystyczne zarobiły tak dobrze jak nigdy. Ograniczenie konkurencji już przynosi efekty. Można sprzedawać mniej, ale za to drożej. Oczywiście, w trosce o dobro klientów.
26.4.2017czytaj całość
Więcej biletów niż miejsc
kłopoty w podróży
Brak miejsc w samolocie
INFORMACJE
Wyprowadzenie siłą, przy pomocy policji, pasażera samolotu mającego ważną, opłaconą rezerwację i nie będącego w konflikcie z prawem to raczej słaby pomysł. A jednak czasami linie lotnicze stosują siłowe metody rozwiązywania problemów z „overbookingiem”.
24.4.2017czytaj całość
Urodzeni na pokładzie
kłopoty i korzyści
Dzieci urodzone w samolocie
INFORMACJE
Darmowe bilety do końca życia. Obywatelstwo innego kraju, np. USA. Wystarczy tylko urodzić się w samolocie. Choć trzeba liczyć się z różnymi ewentualnościami. Darmowe przeloty przyznawane są rzadko. A obywatelstwo może być sudańskie lub nigeryjskie.
13.4.2017czytaj całość