Warning: include(./php/strony_slider_2.php): failed to open stream: No such file or directory in /WakacyjnyCzas/users/index.php on line 353

Warning: include(./php/strony_slider_2.php): failed to open stream: No such file or directory in /WakacyjnyCzas/users/index.php on line 353

Warning: include(): Failed opening './php/strony_slider_2.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php55/lib/pear') in /WakacyjnyCzas/users/index.php on line 353
Ostatnio dodany artykuł: 21.11.2016
Tłumów nie było
ale ceny poszły w górę
Last minute drogo
ANALIZY
Ceny wycieczek w szczycie sezonu letniego, organizowanych przez biura podróży wzrosły. Przed podwyżkami nie powstrzymało organizatorów nawet raczej umiarkowane zainteresowanie klientów. Słusznie uważają, że lepiej sprzedać mniej i drożej niż więcej i taniej.
16.8.2017czytaj całość
Najdłuższy wiszący most
otwarto w Szwajcarii
Most wiszący
INFORMACJE
Wielu turystów nie wyobraża sobie wypoczynku bez emocji, wzrostu adrenaliny i niebezpieczeństw, którym mogliby stawić czoła. Najlepiej jednak, żeby „niebezpieczeństwa” te były tylko pozorne i nie wiązały się z żadnym realnym zagrożeniem. Dla nich wymyślono szklane mosty.
3.8.2017czytaj całość
Samolot bliski katastrofy
- pilotki zapomniały...
Podwozie samolotu
WIADOMOŚCI
Dwie pilotki zostały zawieszone po tym jak okazało się, że zapomniały o schowaniu podwozia po starcie samolotu, co doprowadziło do gwałtownego zużycia paliwa.
3.8.2017czytaj całość
W Egipcie w tym roku
będzie 10 mln turystów
Egipt i turyści
WIADOMOŚCI
Mimo niedawnego tragicznego wydarzenia w Hurghadzie, ruch turystyczny prawie wcale nie ucierpiał. Taki wniosek płynie z komunikatu opublikowanego przez egipskie władze turystyczne. Kto wie, może już zaczynamy przyzwyczajać się do życia w nowej rzeczywistości?
1.8.2017czytaj całość
Koniec z darmowym
bagażem podręcznym?
Bagaż podręczny w samolocie
INFORMACJE
W tzw. „tanich” liniach lotniczych płacenie za przewóz dużego bagażu, nie mieszczącego się na półkach w samolocie, jest już od dawna standardem. Pasażerowie dążąc do minimalizacji kosztów dokonują cudów, aby zmieścić się w bagażu podręcznym. Niedługo nie będzie to miało znaczenia.
31.7.2017czytaj całość
Nadchodzi sezon
huraganów
Stewardessy i zamówienia
WIADOMOŚCI
Sezon huraganów rozpoczęty. Nie tylko w Polsce… Mimo, że silne wiatry i u nas potrafią zdziałać wiele złego, to jednak nic w porównaniu z tym co zdarza się w innych rejonach świata. Także tych najbardziej popularnych wśród turystów.
31.7.2017czytaj całość
Czego nie lubią
stewardessy?
Stewardessy i zamówienia
INFORMACJE
W czasie lotów samolotami, zwłaszcza długotrwałych, pasażerowie się nudzą. Czas urozmaicają sobie w różny sposób, ale najchętniej jedzeniem lub piciem. Nie mogą obejść się bez pomocy stewardess, którym jednak nie wszystko równie się podoba.
20.7.2017czytaj całość
Trzęsienie ziemi
w okolicach Kos i Turcji
Trzęsienie ziemi na Kos i w Turcji
WIADOMOŚCI
W okolicach greckiej wyspy Kos i tureckiego wybrzeża doszło do trzęsienia ziemi. Są zniszczenia i ofiary. Turyści obudzeni w nocy, uciekali w panice z hoteli. Jest to drugie silne trzęsienie ziemi w Grecji w ostatnich dniach.
21.7.2017czytaj całość
Gdzie na świecie
są najtańsze taksówki?
Ceny przejazdów taksówkami
INFORMACJE
Nie ma większej przyjemności niż – po całodziennym zwiedzaniu miasta – powrót do hotelu komfortową taksówką. Tak, przynajmniej twierdzą lubiący wygodę turyści. Ale nawet ci, którzy zwykle wybierają autobusy, też czasami muszą skorzystać z taksówki.
20.7.2017czytaj całość
W biurach podróży
wycieczki coraz droższe
Wycieczki coraz droższe
KOMENTARZE
Ceny wycieczek biją rekordy. Rośnie radość szefów firm turystycznych liczących coraz większe zyski. A chociaż wysokość cen odstręcza wiele osób od rezerwacji wyjazdów, to nikt tym się nie przejmuje. Najważniejsze jest zadowolenie „ludzi z branży”…
18.7.2017czytaj całość
Rekompensata
za opóźniony lot
Opóźniony samolot
INFORMACJE
Jeżeli samolot spóźni się o trzy godziny można polecieć za darmo. A w pewnych przypadkach nawet uzyskać dopłatę! Wystarczy tylko napisać reklamację. Wydaje się to proste. Ale chyba nie jest, skoro odpowiednia dyrektywa UE obowiązuje już od 2004 roku, a o zwrotach nie słyszy się często.
4.7.2017czytaj całość
Trzęsienie ziemi
na Krecie
Trzęsienie ziemi na Krecie
WIADOMOŚCI
Na Krecie zatrzęsła się ziemia. W skali Richtera siła wstrząsu wyniosła 5.3. Jest to na tyle dużo, że nie pozostaje niezauważone przez nikogo. Ale zwykle powoduje tylko niewielkie zniszczenia lub żadnych. W Grecji trzęsienia ziemi nie należą do rzadkości.
17.7.2017czytaj całość
Czy warto polecieć
na Sycylię?
Sycylia
INFORMACJE
Corleone, Ojciec Chrzestny, mafia. Największa wyspa na Morzu Śródziemnym, o delikatnym egzotycznym posmaku. Wycieczki na ciągle aktywny wulkan Etna i leżenie na piaszczystych plażach – zatłoczonych we wschodnich kurortach i bardziej opustoszałych w okolicach Agrigento. Sycylia.
29.6.2017czytaj całość
Hurghada
atak nożownika
Hurghada-atak nożownika
WIADOMOŚCI
27-letni student napadł z nożem na turystów wypoczywających w Egipcie, na plaży nad Morzem Czerwonym. Zabił dwie osoby. Cztery inne zostały ranne. Napastnik to miłośnik dżihadu.
17.7.2017czytaj całość
Upadek biura podróży
VIA z Biłgoraja
Upadek biura podróży VIA
WIADOMOŚCI
Upadło małe biuro podróży. Liczba poszkodowanych to około 180 osób. Chociaż biuro zarejestrowane było jako organizator imprez turystycznych, to problemy wzięły się skądinąd…
17.7.2017czytaj całość
Polskie strefy
nad Morzem Śródziemnym
Polskie strefy nad Morzem Śródziemnym
KOMENTARZE
Strefy polskie wprowadzone do oferty Rainbowa, mające otworzyć śródziemnomorski świat ludziom odczuwającym obawę przed podróżami w nieznane, ostro zaatakowane zostały przez „prawdziwych turystów”. W internecie rozlała się fala hejtu.
29.6.2017czytaj całość
Siedem cudów świata
starożytnego i współczesnego
Siedem cudów świata - współcześnie
INFORMACJE
Posiadanie we własnym kraju któregoś z cudów świata byłoby dużą gratką dla branży turystycznej. Niestety, z klasycznej listy do dzisiaj uchował się tylko jeden cud. Szczęśliwcem jest Egipt. Inne kraje nie poddają się jednak. Zaczęły powstawać listy współczesne.
26.6.2017czytaj całość
Tunezja po zamachu
powrót hotelu
Hotel Steigenberger Kantoui Bay
INFORMACJE
Zamknięty po masakrze w lecie 2015 roku hotel w Tunezji powraca. Uznano, że dwa lata przerwy to wystarczający okres, aby wstrząsające obrazy zatarły się w pamięci. W tym okresie hotel przeszedł renowację. Anglicy wracać tam nie chcą, ale turyści z innych krajów nie widzą przeszkód.
22.6.2017czytaj całość
Rezydenci
biur podróży
Rezydent biura podróży
KOMENTARZE
W ofertach turystycznych tylko opieka rezydenta zależy od biura podróży. Pozostałe usługi realizują firmy zewnętrzne. Rezydent często znany jest tylko z tego, że sprzedaje wycieczki lokalne. I chociaż w rzeczywistości zadań ma więcej, to sprzedaż wycieczek należy do najważniejszych.
20.6.2017czytaj całość
Gibraltar
na wycieczkę samochodem
Gibraltar na wycieczkę
INFORMACJE
Skała Gibraltarska – hiszpańska atrakcja turystyczna, należąca do Wielkiej Brytanii. Można łatwo do niej dotrzeć z hiszpańskiego wybrzeża korzystając z ofert biur podróży lub wynajmując samochód. To drugie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze i bardziej opłacalne.
19.9.2016czytaj całość