booking.com

Rok 2017
Świat 2017

Wakacyjny Czas
Bali wulkan Mount Agung
Świat
Wybuch wulkanu na Bali. Tysiące turystów w potrzasku
Intensywna erupcja wulkanu na Bali spowodowała zamknięcie lotniska w Denpasarze obsługującego tysiące pasażerów dziennie
Majorka i podatek turystyczny
Świat
Będzie drożej. Majorka podwaja podatki turystyczne
Problemy z turystami… Na Baleary przyjeżdża ich zdecydowanie za wielu. Postanowiono postawić temu kres.
Gambia
Świat
Gambia i jej problemy z reputacją
Gambia to malutkie państwo w Afryce Zachodniej. Wśród turystów z zachodniej Europy, a jeszcze bardziej – turystek, znane z dużych możliwości otwierających się przed poszukiwaczami rozrywek bardziej ciała niż duszy.
Papierosy w Tajlandii
Świat
Zakaz palenia papierosów na plażach w Tajlandii
Plaże to jedna z wizytówek Tajlandii. Zanieczyszczenie niedopałkami osiągnęło takie rozmiary, że porządkowanie stało się niemożliwe.
Wenecja taniej
Świat
Wenecja. O czym trzeba pamiętać, żeby nie przepłacać
Wenecja to jedno z ulubionych miejsc światowej elity finansowej. Ceny hoteli, posiłków w restauracjach, biletów, są wyższe niż w innych miastach włoskich. A jednak można zwiedzać Wenecję trochę taniej.
Korea Północna
Świat
Turyści mogą zbierać ryż na polach Korei Północnej
Reżim północnokoreański grozi wojną, z Półwyspu startują rakiety. Tymczasem jedno z biur podróży wprowadziło nową ofertę. Turyści mogą polecieć do Korei Północnej po to, aby pracować na polach ryżowych. Praca nie jest bezpłatna.
Barcelona po zamachu
Świat
Barcelona ma problemy ...z turystami
Zamach w Barcelonie tylko na chwilę przestraszył turystów. Już następnego dnia na La Ramblę wypłynęła fala spacerowiczów. Nikt nie rezygnuje z wyjazdów do Hiszpanii. A dla Barcelony nie terroryzm, tylko popularność jest problemem.
e-papierosy w Tajlandii
Świat
10 lat więzienia za elektroniczne papierosy
Turystów próbujących pozbyć się nikotynowego nałogu i używających elektronicznyh gadżetów, w Tajlandii może spotkać niemiła niespodzianka. Zamiast kilkunastu dni w hotelu, kilka lat w znacznie mniej komfortowym więzieniu.
Egipt i turyści
Świat
W Egipcie w tym roku będzie 10 mln turystów
Mimo niedawnego tragicznego wydarzenia w Hurghadzie, ruch turystyczny prawie wcale nie ucierpiał. Taki wniosek płynie z komunikatu opublikowanego przez egipskie władze turystyczne.
Hurghada-atak nożownika
Świat
Hurghada. Atak nożownika
27-letni student napadł z nożem na turystów wypoczywających w Egipcie, na plaży nad Morzem Czerwonym. Zabił dwie osoby. Cztery inne zostały ranne. Napastnik to miłośnik dżihadu.
Trzęsienie ziemi na Krecie
Świat
Trzęsienie ziemi na Krecie
Na Krecie zatrzęsła się ziemia. W skali Richtera siła wstrząsu wyniosła 5.3. Jest to na tyle dużo, że nie pozostaje niezauważone przez nikogo. Ale zwykle powoduje tylko niewielkie zniszczenia lub żadnych. W Grecji trzęsienia ziemi nie należą do rzadkości.
Hotel Steigenberger Kantoui Bay
Świat
Tunezja po zamachu. Powrót hotelu
Zamknięty po masakrze w lecie 2015 roku hotel w Tunezji powraca. Uznano, że dwa lata przerwy to wystarczający okres, aby wstrząsające obrazy zatarły się w pamięci. W tym okresie hotel przeszedł renowację.
Majorka i muzyka
Świat
W barach na Majorce bez głośnej muzyki
Władze jednego z najbardziej znanych kurortów na Majorce nie ustają w wysiłkach o przywrócenie mu dawnej dobrej opinii, po tym jak została niemal do cna zniszczona przez ekscesy licznie tu przyjeżdżającej „wesołej młodzieży”, głównie z Wielkiej Brytanii.
Wizy w Egipcie
Świat
Podwyżka opłat za wizy do Egiptu
Władze Egiptu postanowiły poprawić ekonomiczne wskaźniki finansowe z turystyki. Niestety, liczba turystów dalece odbiega od tego, co było w dawnych czasach, dlatego za dobry sposób zwiększenia dochodów uznano podniesienie opłat wizowych.
Kłopoty Nigerii
Świat
Nigeria. Pas startowy i kłopoty
Nigeria nie należy do krajów najbardziej lubianych przez turystów. Z Polski od lat nie wylatują żadne grupy turystyczne. W innych krajach europejskich jest podobnie. Chociaż, co roku przyjeżdża do Nigerii np. 117 tys. Brytyjczyków.
Wakacje w Portugalii
Świat
Czy warto polecieć do Portugalii?
Wakacje w Portugalii, na wybrzeżu Algarve, Lizbońskim i na wyspach.

Wakacyjny Czas
Podróże 2017
Hummus - pochodzenie
Podróże
Skąd wziął się hummus?
Hummus to prosta potrawa, której przygotowanie nie wymaga nadzwyczajnych zdolności kulinarnych. Ale pełni dużą rolę w tradycji wielu narodów.
Swobodne obyczaje
Podróże
Coraz trudniej o swobodne obyczajowo wakacje
Nie tylko w Magaluf – miejscowości słynącej z taniej rozrywki – wprowadzono przepisy utrudniające niczym nieskrępowane zachowanie na wakacjach.
Izrael-ostrzeżenie
Podróże
Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed wyjazdami do Izraela
Po deklaracji prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa wzrosły niepokoje w kraju i tak od niepokojów niewolnym.
Sylwester zagranicą
Podróże
Sylwestra spędzić można też zagranicą
W ciepłych i bardzo ciepłych krajach, na nartach w Alpach, w europejskich stolicach. Nowy Rok witać można wszędzie. Za ile?
Statek na Antarktydę
Podróże
Awaria statku płynącego na Antarktydę
Bilety kosztowały 16 tysięcy dolarów, wyprawa miała trwać 16 dni. Dzienny koszt udziału w wycieczce to 1000 dolarów. I wszystko na nic.
Machu Picchu i Choquequirao
Podróże
Alternatywa dla obleganego Machu Picchu w Peru
W Peru pozostałości po Inkach jest więcej niż tylko słynne Machu Picchu. Chociaż Zaginione Miasto na pewno pozostanie flagowym zabytkiem Peru, warto pamiętać o innych, równie ciekawych miejscach.
Casa Vicens-Antonio Gaudi
Podróże
Debiutancki projekt Gaudiego udostępniony publiczności
Słynny barceloński architekt swą karierę zaczął od Casa Vicens – domu mieszkalnego zaprojektowanego w XIX wieku.
Candela - Włochy
Podróże
Władze malowniczego włoskiego miasteczka płacą nowym mieszkańcom
Do dwóch tysięcy euro dostać można za przeprowadzenie się do małego miasteczka, położonego 150 km na wschód od Neapolu.
Odkryte nogi
Podróże
Odkrywanie kolan i ramion zabronione
Jak ubrać się przed podróżą samolotem? Odpowiedź zależy od różnych czynników – długości podróży, jej celu. Linia lotnicza z Arabii Saudyjskiej zdecydowała się pomóc w wyborze.
Most wiszący
Podróże
Najdłuższy wiszący most otwarto w Szwajcarii
Wielu turystów nie wyobraża sobie wypoczynku bez emocji, wzrostu adrenaliny i niebezpieczeństw, którym mogliby stawić czoła. Najlepiej jednak, żeby „niebezpieczeństwa” te były tylko pozorne i nie wiązały się z żadnym realnym zagrożeniem.
Huragan
Podróże
Nadchodzi sezon huraganów
Sezon huraganów rozpoczęty. Nie tylko w Polsce… Mimo, że silne wiatry i u nas potrafią zdziałać wiele złego, to jednak nic w porównaniu z tym co zdarza się w innych rejonach świata. Także tych najbardziej popularnych wśród turystów.
Trzęsienie ziemi na Kos i w Turcji
Podróże
Trzęsienie ziemi w okolicach Kos i Turcji
W okolicach greckiej wyspy Kos i tureckiego wybrzeża doszło do trzęsienia ziemi. Są zniszczenia i ofiary. Turyści obudzeni w nocy, uciekali w panice z hoteli. Jest to drugie silne trzęsienie ziemi w Grecji w ostatnich dniach.
Ceny przejazdów taksówkami
Podróże
Gdzie na świecie są najtańsze taksówki
Nie ma większej przyjemności niż – po całodziennym zwiedzaniu miasta – powrót do hotelu komfortową taksówką. Tak, przynajmniej twierdzą lubiący wygodę turyści. Ale nawet ci, którzy zwykle wybierają autobusy, też czasami muszą skorzystać z taksówki.
Polskie strefy nad Morzem Śródziemnym
Podróże
Polskie strefy nad Morzem Śródziemnym
Strefy polskie wprowadzone do oferty Rainbowa, mające otworzyć śródziemnomorski świat ludziom odczuwającym obawę przed podróżami w nieznane, ostro zaatakowane zostały przez „prawdziwych turystów”. W internecie rozlała się fala hejtu.
Siedem cudów świata - współcześnie
Podróże
Siedem cudów świata starożytnego i współczesnego
Jeden z cudów świata w jakimś kraju to duża gratka dla branży turystycznej. Niestety, z klasycznej listy do dzisiaj uchował się tylko jeden cud. Zaczęły powstawać listy współczesne.
Wiosenne wakacje
Podróże
Wakacje przed wakacjami. Najlepszy jest maj
Tłumy ludzi, kolejki, upały, wysokie ceny. Z takimi „atrakcjami” musimy pogodzić się wyjeżdżając na wakacje w szczycie sezonu.
TVP Info-po dramacie w Egipcie
Podróże
Rozmowy w telewizji. Po dramacie w Egipcie
Dramatyczna historia Magdaleny Żuk wywołała ogromne poruszenie i wyzwoliła sporo emocji. Ale pojawiły się także dyskusje na temat jej wpływu na turystykę i zainteresowanie wyjazdami, zwłaszcza do Egiptu.
Hiszpanie i późne kolacje
Podróże
Dlaczego Hiszpanie jadają późne kolacje?
W Polsce powiada się, że najważniejsze jest śniadanie. Kolacja powinna być skromna, bo obfita nie sprzyja utrzymaniu smukłej sylwetki. W Hiszpanii tej naszej zasady najpewniej nie znają.
Religijne narody
Podróże
Najbardziej religijne narody świata
Polacy to jeden z najbardziej religijnych narodów Europy. Wprawdzie daleko nam do światowej czołówki, ale pierwsze miejsca w rankingu zajmują kraje zamieszkiwane głównie przez muzułmanów i hinduistów. Wśród chrześcijan jesteśmy w grupie światowych liderów.
Z psem na wakacjach
Podróże
Psy i koty na wakacjach. Zadania dla właścicieli
Chociaż nic nie wskazuje na to, aby psy lub koty szczególnie marzyły o wyjeździe na wakacje, to jednak ich właściciele czasami myślą inaczej.
Malta-Lazurowe Okno
Podróże
Malta już bez Lazurowego Okna
Malta jest wyspą leżącą niedaleko Tunezji. Niczym jednak swego sąsiada nie przypomina. Przez blisko trzy wieki (do końca XVIII) panował tam rycerski Zakon Maltański. Później, ponad 150 lat rządzili Brytyjczycy. Na wyspie jest wiele zabytków, także przyrody. I jeden z nich właśnie zniknął.
All inclusivel
Podróże
Wszystko w cenie, czyli wakacje all inclusive
Najbardziej ulubionym sposobem wypoczywania za granicą są wakacje „all inclusive”. Biura podróży prześcigają się w ofertach. Można spędzić tydzień nad jednym z południowych mórz, mając „wszystko” wliczone w cenę nieprzekraczającą 2000 zł.
Replika Titanica
Podróże
Titanic znowu na wodzie
Powstaje dokładna replika Titanica. A nawet dwie. Będzie można obejrzeć wszystko co w nim było. Sale balowe, baseny, kabiny. Restauracje będą, oczywiście, czynne i przed każdym chętnym otworzy się szansa przeniesienia się do czasów z początku XX wieku.
Promocje biur podróży
Podróże
Promocje biur podróży nigdy się nie kończą
Promocje nie mają końca. Trwają wiecznie… Mimo szumnych zaklęć biur podróży prawie nigdy nie jest tak, że trzeba koniecznie skorzystać z jakiejś okazji, bo już się nie powtórzy. Wkrótce na pewno pojawi się następna. Może jeszcze lepsza…
Samoloty 2017
Piżamy w samolocie
Samoloty
Linie lotnicze Etihad oferują pidżamy pasażerom klasy ekonomicznej
Tradycyjne linie lotnicze, naciskane przez budżetowych konkurentów, wymyślać muszą sposoby przyciągania klientów.
Super Jumbo - A380
Samoloty
Czarne chmury nad Super Jumbo. Nie ma chętnych na Airbusa 380
Jeszcze niedawno, bo dziesięć lat temu, wśród strzelających korków szampana, ogłaszano nadejście nowej ery. A dziś…
Otyli ludzie w samolocie
Samoloty
Czy otyli pasażerowie powinni płacić więcej?
Nic nie ma za darmo. Za wszystko trzeba płacić, a już na pewno za podróże lotnicze. Czy obojętne jest ile miejsca w samolocie zajmują pasażerowie?
Zdrada małżeńska i samolot
Samoloty
Zdrada małżeńska powodem awaryjnego lądowania samolotu
Wściekłość rozgniewanej żony może być naprawdę duża. Może nawet zmusić pilota samolotu do nieplanowanego lądowania.
Podwozie samolotu
Samoloty
Samolot bliski katastrofy. Pilotki zapomniały...
Dwie pilotki zostały zawieszone po tym jak okazało się, że zapomniały o schowaniu podwozia po starcie samolotu, co doprowadziło do gwałtownego zużycia paliwa.
Bagaż podręczny w samolocie
Samoloty
Koniec z darmowym bagażem podręcznym?
W tzw. „tanich” liniach lotniczych płacenie za przewóz dużego bagażu, nie mieszczącego się na półkach w samolocie, jest już od dawna standardem. Pasażerowie dążąc do minimalizacji kosztów dokonują cudów, aby zmieścić się w bagażu podręcznym.
Stewardessy i zamówienia
Samoloty
Czego nie lubią stewardessy?
W czasie lotów samolotami, zwłaszcza długotrwałych, pasażerowie się nudzą. Czas urozmaicają sobie w różny sposób, ale najchętniej jedzeniem lub piciem. Nie mogą obejść się bez pomocy stewardess, którym jednak nie wszystko równie się podoba.
Opóźniony samolot
Samoloty
Rekompensata za opóźniony lot
Jeżeli samolot spóźni się o trzy godziny można polecieć za darmo. A w pewnych przypadkach nawet uzyskać dopłatę! Wystarczy tylko napisać reklamację. Wydaje się to proste. Ale chyba nie jest, skoro odpowiednia dyrektywa UE obowiązuje już od 2004 roku, a o zwrotach nie słyszy się często.
Brak miejsc w samolocie
Samoloty
Więcej biletów niż miejsc. Kłopoty w podróży
Wyprowadzenie siłą, przy pomocy policji, pasażera samolotu mającego ważną, opłaconą rezerwację i nie będącego w konflikcie z prawem to raczej słaby pomysł. A jednak czasami liniom lotniczym to się podoba.
Dzieci urodzone w samolocie
Samoloty
Urodzeni na pokładzie. Kłopoty i korzyści
Darmowe bilety do końca życia. Obywatelstwo innego kraju, np. USA. Wystarczy tylko urodzić się w samolocie. Choć trzeba liczyć się z różnymi ewentualnościami. Darmowe przeloty przyznawane są rzadko. A obywatelstwo może być sudańskie lub nigeryjskie.
Czekanie na samolot
Samoloty
W oczekaniu na samolot. Długość kolejki.
Kolejek przed wejściem do samolotu uniknąć się nie da. Ale linie lotnicze stosują różne sztuczki, aby całą procedurą zoptymalizować. Także pod kątem dochodowym.
Bagaż w luku
Samoloty
Bagaż podręczny w luku samolotu
Coraz częściej zdarza się, że podręczny bagaż pasażera samolotu nieoczekiwanie zabierany jest do luku bagażowego. W takich przypadkach linie chwalą się, że za darmo. A przecież dla pasażerów nie ma to żadnego znaczenia.
Biura podróży 2017
Sylwester autokarem
Na sylwestra zagranicę pojechać autokarem...
Na ulicy, w restauracji, w górach, a nawet w sanatorium. Biura podróży podsuwają różne pomysły na spędzenie sylwestra.
Ceny - lato 2018
Biura podróży
Biura podróży chcą większych zysków. Wysokie ceny wycieczek w lecie 2018
Koniec z dopłacaniem do klientów. Biura podróży mogą wreszcie zarabiać „prawdziwe pieniądze”. Ceny wycieczek będą rosły.
roznice-w-cenach
Biura podróży
Skąd się biorą różnice w cenach?
Ten sam kraj, ten sam region, ten sam hotel. Nawet samolot ten sam. Ale różne wycieczki… To znaczy różne są firmy turystyczne sprzedające to samo, tylko że pod własnymi szyldami. I cenami. Ceny różnią się zawsze. Skąd się bierze to zadziwiające zjawisko?
Biuro podróży Albatros
Nadzieje Albatrosa na podbicie Polski
Duńska firma Albatros, specjalizująca się w organizacji wycieczek objazdowych, otworzyła swoje biuro w Polsce. Zapowiedzi są szumne. Albatros chce zostać liderem. Przed biurem jest jednak kręta i trudna droga i więcej trudności niż mogłoby się wydawać.
Samolot-kalkulacja
Koszty przelotów w cenach wycieczek
„Puste nogi”, ryzyko sprzedaży, ryzyko walutowe – to hasła popularne w biurach podróży. Jaką rolę w cenach wycieczek zagranicznych odgrywają koszty przelotów i w jaki sposób je się oblicza? Wbrew pozorom, nie jest to banalnie proste.
Koszty hoteli
Koszty hoteli w cenach wycieczek
„Allotment”, „release”, „stop sale” to hasła popularne w biurach podróży, związane z kontraktami zawieranymi z hotelarzami. Obliczenia kosztów hoteli są trochę prostsze od obliczeń kosztów przelotów, ale całkiem proste też nie są.
Lidl Podróże
Wakacje z dyskontem. W Lidlu taniej?
Druga pod względem przychodów sieć dyskontowa w Polsce, niemiecki Lidl poszedł w ślady zapomnianej dziś Almy. Podobnie jak kiedyś Alma Travel, tak teraz Lidl Podróże ma być witryną sprzedającą wycieczki. Agentów wzburzyła postawa Rainbowa.
Last minute drogo
Tłumów nie było, ale ceny poszły w górę
Ceny wycieczek w szczycie sezonu letniego wzrosły. Przed podwyżkami nie powstrzymało organizatorów nawet raczej umiarkowane zainteresowanie klientów. Słusznie uważają, że lepiej sprzedać mniej i drożej niż więcej i taniej.
Wycieczki coraz droższe
W biurach podróży wycieczki coraz droższe
Ceny wycieczek biją rekordy. Rośnie radość szefów firm turystycznych liczących coraz większe zyski. A chociaż wysokość cen odstręcza wiele osób od rezerwacji wyjazdów, to nikt tym się nie przejmuje. Najważniejsze jest zadowolenie „ludzi z branży”…
Upadek biura podróży VIA
Upadek biura podróży VIA z Biłgoraja
Upadło małe biuro podróży. Liczba poszkodowanych to około 180 osób. Chociaż biuro zarejestrowane było jako organizator imprez turystycznych, to problemy wzięły się skądinąd…
Rezydent biura podróży
Rezydenci biur podróży
W ofertach turystycznych tylko opieka rezydenta zależy od biura podróży. Pozostałe usługi realizują firmy zewnętrzne. Rezydent często znany jest tylko z tego, że sprzedaje wycieczki lokalne. I chociaż w rzeczywistości zadań ma więcej, to sprzedaż wycieczek należy do najważniejszych.
Tunezja-Sun And Fun
Bezpieczeństwo w Tunezji. Sun & - reaktywacja
Turystyczny rynek w Tunezji nie może otrząsnąć się po zamachach w 2015 roku. Chętnych na beztroskie wakacje na plaży w Sousse nie ma wielu. Są za to biura podróży należące do Tunezyjczyków.
Dramat w Marsa Alam
Rainbow i dramat w Marsa Alam
Historia Magdaleny Żuk poruszyła niemal wszystkich. Zaczęły mnożyć się rozmaite wersje wydarzeń. Mniej lub bardziej prawdopodobne. Czasami fantastyczne. Ale w tle dramatu zarysował się obraz dużych biur podróży i roli jaką odgrywają w ich codzienności, turyści.
Wyjazdy Polaków na wakacje
Słaby rok w turystyce. Zadowolenie branży
Mimo gospodarczego ożywienia, w ostatnim roku w turystyce czarterowej nastąpił spadek. Ale firmy turystyczne zarobiły tak dobrze jak nigdy. Ograniczenie konkurencji już przynosi efekty.
Jolanta Kołodziejczyk - Wakacyjny Świat
Świat sieci multiagencji. Wakacyjny Świat
Wakacyjny Świat - multiagencja powstała przed ponad czterema laty. Parę osób wywodzących się ze zlikwidowanego dwa lata wcześniej Orbis Travel utworzyło firmę, która przy wsparciu spółki giełdowej próbuje zagospodarować zatomizowany świat agentów.
Majowy weekend
Majowy weekend dłuższy niż przed rokiem
Zbliża się lato… Preludium seoznu letniego są wyjazdy na weekend majowy
TUI i Tunezja
TUI przed sądem. Skutki zamachu w Tunezji
W Wielkiej Brytanii trwa dochodzenie w związku z zamachem na plaży w Sousse w 2015 roku. Postawiono pierwsze zarzuty. Zachowanie policji – nieodpowiedzialne. Rodziny ofiar pozywają TUI za brak ostrzeżenia przed zagrożeniami.
Sun and Fun wraca
To jeszcze nie koniec. Nowe życie Sun & Fun
Sun & Fun – biuro jeszcze do niedawna uważane za jednego z najważniejszych organizatorów wyjazdów turystycznych do krajów arabskich, od listopada 2016 nie działa. Wkrótce jednak wszystko ma się zmienić.
Branża 2017
Ministerstwo Turystyki
Branża
Czy turystyce potrzebne jest Ministerstwo Turystyki?
Obecny minister turystyki jak na razie nie ujawnił swej fascynacji branżą, nad którą sprawuje pieczę. Interesuje go tylko sport.
Dochody w Airbnb
Branża
Użytkownik portalu Airbnb zarabia prawie 16 milionów dolarów rocznie
Wystarczy mieć kilka mieszkań, a lepiej kilkadziesiąt, położonych w ciekawych miejscach, a pieniądze zaczną płynąć szerokim strumieniem.
Itaka nie kupi Novaturas
Branża
Fundusz inwestycyjny zrywa umowę podpisaną z Itaką
W czerwcu Enterprise Investors podpisał umowę o sprzedaży dużej litewskiej spółki Novaturas na rzecz Itaki. Po czterech miesiącach ją rozwiązał.
Orbis i sukcesy
Branża
Orbis największą siecią hotelową w Europie Środkowo-Wschodniej
Najstarsza polska firma turystyczna dziś zajmuje się wyłącznie hotelarstwem. I nie jest już polska. Ale jest liderem.
praca w biurze turystycznym
Branża
Praca w biurze agencyjnym dla pasjonatów
Kontakty z ludźmi, wyjazdy za granicę, ciekawa praca. O tym często mówi się przy zatrudnianiu pracowników w biurach sprzedaży. A jak to wygląda naprawdę? I ile można zarobić pracując w biurze agencyjnym lub należącym do sieci słynnego touroperatora?
praca u touroperatora
Branża
Praca w biurze touroperatora
Przygotowanie wycieczek. Kalkulacje, opisy programów, systemy rezerwacyjne. Marketing. To główne pola aktywności pracowników biur podróży organizujących zagraniczne imprezy turystyczne. Warunki pracy i obowiązki bywają różne. Ale są też podobieństwa.
Polska Organizacja Turystyczna (POT)
Branża
Podwładny ministra wybrany prezesem POT... w konkursie
Minister sportu i turystyki w błyskawiczny sposób, godny szybkobiegacza, wybrał nowego prezesa POT. Został nim bezpośredni podwładny przewodniczącej komisji rekrutacyjnej, podlegającej bezpośrednio ministrowi…
Własna agencja turystyczna
Branża
Praca w turystyce. Własna agencja
Własne biuro podróży to samodzielność, podróże, przygody, wysokie dochody… Czy tak jest naprawdę? Gdyby sądzić po wielkiej liczbie agentów turystycznych, to tak musiałoby być. Czy opłaca się otworzyć agencję sprzedającą wycieczki? Ile to kosztuje i ile można zarobić? Czy w ogóle?
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Branża
Nieistniejące ministerstwo turystyki i jego ludzie
W połowie lutego, wiceminister sportu i turystyki, Dorota Dulińska, odpowiedzialna za branżę turystyczną, wybrała się na szczyt państw wyszehradzkich do czeskiej Pragi. I zabrała sobie do towarzystwa życiowego partnera...
PIT-rozczarowanie
Branża
Niedocenieni działacze i ich nadzieje w Unii
Nadchodzące zmiany w przepisach turystycznych są korzystne dla klientów biur podróży. Ale działacze uważają, że może być jeszcze lepiej. Wystarczy spełnić ich oczekiwania. Nie znajdują jednak słuchaczy i muszą zadowolić się dyskusją między sobą.
Polska Organizacja Turystyczna
Branża
Komu jest potrzebna Polska Organizacja Turystyczna?
Polska Organizacja Turystyczna, często mylona z Polską Izbą Turystyki, nie ma z nią nic wspólnego. Izba to stowarzyszenie społeczne, w którym działacze nie biorą pensji. Odwrotnie jest w Organizacji. Tu nic nie dzieje się za darmo.

Wakacyjny Czas